-
Orbáncfű főleg
a téli fényhiányos időszakban segít megőrizni a jókedvet.
- Kávagyökér elsősorban szorongással szövődött depresszív állapotban ajánlott kúraszerű használata. - B-vitaminok erősítik az idegsejtek működését. - Q1- és Q10-vitaminok: különösen 30 felett van szükség utánpótlásokra a sejtek, az idegrendszer és a vázizmok hormonikus működéséhez. Az NADH (Q1-vitamin) jól bevált Parkinson-kórban, Alzheimer-kórban és nagy fokú szellemi kimerültséggel járó lehangoltságban is. - Lecitin: a szójából származó agysejttápanyag védi az idegsejteket a roncsolódástól. - Illóolajok: főleg feszültségoldásra és lehangoltságra használhatók a következők: levendula, geránium, ilang-ilang, rózsa, zsálya. - Frissítők: narancs, mandarin, rozmaring, fenyő, majoránna. - Kineziológia: segít feltárni a lehangoltság okát és stressz
oldó gyakorlataival felgyorsítja a „gócok" megszűnését. - Homeopátia: több homeopátiás szer használható a depressziók bizonyos fajtáinak kezelésére. A megfelelő gyógyszert hozzáértő szakorvos választja ki és szükség esetén kombinálja más gyógymódokkal is. A szer rendelésében nagy szerepet játszik a kiváltó ok, a beteg aktuális testi-lelki állapota. - Bach-virágterápia: különböző lelki állapotokhoz különféle növényi eszenciák használhatók a kedélyállapot javítására. A terapeuta egyénre szabott kombinációkat állít össze, s havonta kontrollálja, milyen változások történtek, s annak megfelelően épp mely virágkivonatra van szükség. - Oxigénfitnessz: a mozgás közben inhalált oxigén javítja az agysejtek anyagcseréjét, működését és regenerációját. 10-12 kezelést követően javul a szellemi és lelki teljesítőképesség és vitalitás is. - Masszázsok: a depressziós, lehangolt páciensek gyakran képtelenek lazítani, ettől fájdalmas csomók keletkeznek a hátukon, vállukon. Ezek lazítására és a relaxáló, aroma-, jin-jang, akupresszúrás, thai masszázs. - Akupunktúra, akupresszúra: jó energetizáló, harmonizáló módszerek. Javítják a csí keringését, a szervezet kiegyensúlyozott működését. - Reiki : a szeretet és béke energiája kiegyensúlyozza a meglévő blokkokat.
- infra-szauna : a salaktalanításon túlmenően erős endorfin termelő hatással bír. - Az anti depresszív szerek jobbak, mint a hírnevük: vannak mellékhatásaik, de nem tesznek gyógyszerfüggővé. - Az első generációs szerek az agy hírvivő anyagaira hatnak nem csak a depressziót kiváltókra. Ezért kell számítani a következő tünetek megjelenésére: szájszárazság, székrekedés, súlygyarapodás, alacsony vérnyomás és szív-ritmuszavarok. - Az újabb anti-depresszív szerek megakadályozzák a mono-amin-oxidáz nevű enzim munkáját, hatásukra kevesebb boldogsághormont bont le az agy. Ezek viszont alvásproblémákat, szédülést, illetve fejfájást okozhatnak.
|
Fogyókúra, diéta >